Tuzla, İstanbul
+90 216 446 19 38

Hakkımızda

Korozyon etütleri, proje ve mühendislik hizmetleri, anot üretimi, su altı montaj ve kazıklar için ceket hizmetleri sunuyoruz.

logo 22

Türk-Norveç ortaklı olarak kurulmuş olan firmamız yılların verdiği tecrübeyi bünyesinde toplayarak sektörde kalite ve güvenilirliği ile ayrıcalık yaratmayı hedeflemiştir. Sanayi tesisleri ve deniz yapılarının korozyona karşı korunması, onarımı ve güçlendirilmesi alanında faaliyetlerini sürdüren YNS Corrosion, müşterilerine ve çevreye değer yaratan bir firma olmayı hedeflemektedir.

ismail-coksayar

İsmail Çoksayar

Yönetim Kurulu Başkanı

İnşaat Mühendisi
i.coksayar@ynscorrosion.com
İstanbul, Türkiye

İsmail Çoksayar, TED Ankara Koleji’nin ardından 92 yılında girdiği ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 96 yılında mezun oldu. Mezuniyeti sonrasında ilgi duyduğu yapı kimyasalları, korozyon onarımları ve güçlendirme alanlarında çalışmaya başladı. Anıtkabir Aslanlı Yol Korozyon Onarımı ve Güçlendirme Projesini tamamladığı sırada yaşanan 17 Ağustos 1999 Gölcük depreminde zarar gören Kordsa, Beksa, Brisa, Federal Mogul, Türk Kablo, Petkim, Aksa, Akkim, Parksa Hilton gibi birçok sanayi tesisi, otel, hastane, konut, eğitim ve deniz yapılarının onarım ve güçlendirmesinde yer aldı. Deprem sonrasında yurt içi ve yurt dışında yapı kimyasalları ile Topkapı Sarayı Hazine Dairesi, İran Vakil Kervansarayı, Çanakkale Akçansa İskelesi onarımları da dahil olmak üzere birçok tarihi yapı ve endüstriyel tesiste onarım, güçlendirme, zemin iyileştirme ve katodik koruma projesi yönetti. Uzmanlaştığı bu alanların yanı sıra pek çok farklı konuda yoğun bir tecrübe kazandı. Kurulum ve yönetimini üstlendiği geosentetik kil örtü fabrikası, elli ülkeye ihracat yaptı. Sürekli multidisipliner bir çalışma ortamında yer almasının ve inovasyona verdiği önemin çıktıları olarak AR-GE ve tasarım merkezleri, İngiltere ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde şirketler gibi oluşumlar ortaya koydu. Çoksayar’ın edindiği birikimin geniş yelpazeye yayılıyor olması; iş yönetimi, AR-GE yapılandırması ve inovasyon yöntemleri geliştirme konusunda ona özgün bir bakış açısı kazandırdı. Korozyon onarımları ve güçlendirme konusunda birçok bildirisi olan, meslek odaları ve üniversitelerde seminerler veren İsmail Çoksayar, 25 yıllık bu tecrübesini YNS Corrosion bünyesinde sanayi tesisleri ve deniz yapılarının korozyona karşı korunması ve güçlendirilmesi projelerine aktarmakta.

ertan-ozyardimci

Ertan ÖZYARDIMCI

Yönetim Kurulu Üyesi

Gemi İnşa Mühendisi
e.ozyardimci@ynscorrosion.com
İstanbul, Türkiye

Ertan Özyardımcı, Bursa Cumhuriyet Lisesi’nin ardından 93 yılında girdiği İTÜ Gemi İnşaat ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nden 98 yılında mezun oldu. Mezun olmadan hemen önce kurucu ortak olarak Özsay Gemi Endüstrisi AŞ firmasında iş hayatına başladı. Bu şirkette çelik yapıların tasarımı ve konstrüksiyonu konularında tecrübeler edindi. 2000 yılından bu yana Yeke Denizcilik A.Ş. firmasının sahibi ve yönetim kurulu başkanıdır. Yeke Denizcilik Türkiye ve Malta’da öz yatırımları, Hollanda, Hong-Kong, Kanada, Singapur ve Yunanistan’da temsilcilikleri olan küresel bir denizcilik firmasıdır. Firma gemi tamirinden, donanım üretimine farklı iş disiplinlerinde projeler yürütmektedir. Bu disiplinlerden biri olan korozyon mühendisliği bölümü son 20 senede deniz araçları ve yapıları üzerine beş binden fazla irili ufaklı projede çalışmalarda bulunmuştur. Bu çalışmalardan biri de “asrın projesi” olarak adlandırılan dünyanın en derin deniz boru hattı geçişi olan KKTC Deniz Geçiş İsale Hattı korozyon hesaplamaları ve anot üretimidir. 2013 yılında teslim edilen bu proje ile Ertan Özyardımcı açık deniz yapıları üzerine çalışmalar yapıp teslim etmeye başlamıştır. Küresel marketlerde edindiği kontrat tecrübeleri, kalite kontrol süreçleri ile kıyı ve açık deniz yapıları korozyonu üzerine yaptığı çalışmalardan edinmiş olduğu tecrübeleri YNS Corrosion oluşumuna aktararak; çelik yapıların korozyona karşı korunumu, anot üretimi ve uygulamaları konularında çalışmalarını YNS Corrosion bünyesinde yürütmektedir.

Mustafa Süngü

Mustafa SÜNGÜ

Yönetim Kurulu Üyesi

Gemi İnşa Mühendisi
m.sungu@ynscorrosion.com
İstanbul, Türkiye

Mustafa SÜNGÜ, 2001 yılında girdiği Gemi İnşaat ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nden 2005 yılında dönem birincisi olarak mezun oldu. Denizcilik sektörünün önde gelen şirketlerinde dizayn mühendisliği, planlama mühendisliği, proje müdürlüğü gibi görevlerden sonra 2012-2016 yılları arasında tersane müdürlüğü görevini de icra ederek, genç yaşına rağmen alanında uzman isimlerden biri haline geldi. 2016 Yılında Gebze Teknik Üniversitesinde İşletme yüksek lisansını da tamamlayan Mustafa Süngü mühendislik tecrübesi ve işletme bilgilerini harmanlayarak kurucusu ve ortağı olduğu Norveç ortaklı Norse Grup Şirketleri’nin yönetim kurulu başkanlığı görevini 2015 yılından bu yana başarı ile yürütmektedir. Norse Gurup Şirketleri olarak birçok endüstriyel ve gemi inşa projesini başarı ile tamamlayan Mustafa Süngü, Norse-Yeke iş ortaklığında korozyon hesaplamaları, anot imalat ve montaj işinde de önemli projelere imza atmıştır. Marka değeri yaratma, üretim proseslerinin verimliği, sistem entegrasyonu, iş yönetimi, kalite kontrolde sürekli iyileştirme uygulamaları gibi alanlardaki tecrübelerini YNS Corrosion oluşumuna aktararak; deniz yapılarının korozyona karşı korunumu konusunda uzman olan YNS Corrosion firmasının İş geliştirme ve Pazarlama faaliyetlerinden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi görevini de yürütmektedir.

jon-havardsen

Jon T. HAVARDSEN

Yönetim Kurulu Üyesi

Gemi İnşa Mühendisi
j.havardsen@ynscorrosion.com
Haugesund, Norveç

Jon Torvald Håvardsen, Maritime Technical School Haugesund ve Åkra Technical School’da Gemi İnşa eğitimini tamamladı. 2000 yılında Westcon tersanesinde çalışma hayatına başladı. Genç yaşına rağmen teknik konulara olan hakimiyetinin yanısıra yer aldığı ekiplerde liderlik becerileri ile öne çıkan Håvardsen kurduğu profesyonel ilişkilerdeki başarısını da katarak kısa zamanda kariyer basamaklarını tırmandı ve denizcilik sektörünün önde gelen firmalarında construction supervisor pozisyonuna terfi etti.  Birçok gemi inşa ve offshore projesinde kazandığı pratik tecrübeyi offshore yapılar konusunda sertifika ve eğitimler ile pekiştiren Håvardsen, sektörde 20 yılı aşkın sürede kazandığı teknik donanımı, insan ilişkilerindeki başarısı ve yönetim becerilerini harmanlayarak Norse Grup Şirketlerinin kurucu ortağı oldu ve 2015 yılından bu yana başarı ile bu görevi yürütmektedir. Sektördeki tecrübelerini YNS Corrosion oluşumuna aktaran Håvardsen, deniz yapılarının korozyona karşı korunumu konusunda uzman olan YNS Corrosion firmasının İş geliştirme faaliyetlerinden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi görevini de yürütmektedir.